Parafia
Aktualności
Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego, relikwii Św. Faustyny i Bł. Jana Pawła II w parafii Gołkowice
Skrzynka intencji
Historia
Patron
Odpust parafialny
Duszpasterze
Rada Parafialna
Caritas
Msze święte
Ministranci
Dziewczęca Służba Maryjna
Wmurowanie kamienia węgielnego
Galeria
Biuletyn parafialny
Siostry Karmelitanki
Przedszkole Sióstr Karmelitanek
Parafialna Grupa Teatralna
Wizytacja kanoniczna
Misje parafialne
Festyn parafialny
Boże Ciało
Niedziela Palmowa
Grób Pański
Szopki
Jubileusz
Kapliczki
Kronika Wydarzeń Parafialnych
Dzień Seniora
Święto Niepodległości
Misje parafialne

26.03.2006 - 2.04.2006

     W okresie Wielkiego Postu nasza Rodzina Parafialna przeżywała Misje parafialne, które miały na celu pogłębienie naszej świadomości wiary poprzez osobiste przyjęcie Jezusa Chrystusa, naszego Jedynego Pana i Zbawiciela. Z jej duchowych owoców będziemy czerpać bardzo długo. Teraz serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie, za liczną obecność w czasie spotkań misyjnych, za piękny i budujący udział wszystkich grup naszej społeczności parafialnej, aktywne włączenie się w formowanie swojej wiary.

     Szczególne podziękowania od nas wszystkich należą się tym, którzy kierowali nas we właściwą stronę tj. Ojców Rekolekcjonistów: ojca Andrzeja Bałuka i ojca Marcina i wspomagających ich kleryków: Macieja i Stanisława.

     Wszyscy zaś wspólnie dziękujmy Bogu za to, że tak ważne dzieło odnowy życia duchowego naszej parafii udało się owocnie zrealizować i to w tak znaczącym okresie, jakim jest Wielki Post.

Ksiądz Proboszcz

     Kolejne dni misji przebiegały pod znaczącymi hasłami:
Bóg jest Miłością
Grzech człowieka i zbawienie w Jezusie Chrystusie
Wiara i nawrócenie
Jezus Chrystus jest Panem
Duch Święty obietnicą Ojca
"Oto Matka Twoja"
Powołani do miłości
Bądźcie mi świadkami


     Szczególne znaczenie miały: misyjna uroczystość pojednania, uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, modlitwa o dary Ducha Świętego, uroczystość odnowienia ślubów małżeńskich.

     W przeznaczonych dla siebie nabożeństwach mogły uczestniczyć poszczególne stany, osoby chore, dzieci i matki w stanie błogosławionym, wdowcy.

     Mieszkańcy parafii licznie wzięli udział w codziennych wieczornych apelach maryjnych, również wieczornej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, podczas której specjalnie przygotowany krzyż niosły rozmaite grupy mieszkańców, oraz uroczystym zakończeniu misji z postawieniem krzyża misyjnego.

18 -21 marca 2007 - Renowacja misji parafialnej

     Wielki Post to okres, w którym częściej powinniśmy zaglądać do własnego wnętrza. Bo Boga można spotkać w drugim człowieku, w otaczającej przyrodzie, ale zawsze potrzebna jest do tego cisza własnego serca.
     Tak potrzebnemu w dzisiejszym hałaśliwym świecie wyciszeniu sprzyjają nabożeństwa wielkopostne, a także rekolekcje - kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. Szczególny rodzaj rekolekcji odbywa się w każdej parafii zwykle co dziesięć lat. Są to misje parafialne organizowane po to, by każdy człowiek, zwłaszcza ten, który być może zmylił lub zagubił drogę do Boga, mógł spotkać na swojej drodze Jezusa Chrystusa.
     W naszej parafii przeżyliśmy misję parafialną w ubiegłym – 2006 roku. Jednak dla utrwalenia jej duchowych owoców, od 18 do 21 marca bieżącego roku w naszej parafii miała miejsce renowacja misji świętej.
     Podobnie jak ubiegłoroczne spotkania tak i obecne zorganizowali i przygotowali ojcowie redemptoryści: Andrzej Bałuk i Marcin. Ich pracę wspomagali przygotowujący się do kapłaństwa i służby zakonnej bracia klerycy: Rafał i Szymon.
     Program renowacji obejmował nie tylko tradycyjne nauki misyjne oraz spowiedź, ale także codzienny Apel Maryjny o godz. 21.00, niedzielne Gorzkie Żale z misyjnym kazaniem pasyjnym, modlitwę różańcową oraz ofiarowanie rodzin naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kolejne dni ćwiczeń rekolekcyjnych podporządkowane były hasłom oddającym treść przekazywanych nauk:
  • Ja Jestem Drogą, Prawdą i Życiem,
  • Oto syn Twój, oto Matka Twoja,
  • Miłość Boża jest w naszych sercach,
  • Pamiętaj człowieku żeś proch i w proch się obrócisz.
     Swoje nauki misyjne mieli uczniowie szkół podstawowych naszej parafii, jak również gimnazjaliści. Prowadzili je z wielkim, nie tylko modlitewnym zaangażowaniem ojcowie redemptoryści, ale także i klerycy.
     O potrzebie ciągłego odnawiania własnego życia duchowego świadczy liczny, głęboki udział parafian w proponowanych przez misjonarzy nabożeństwach.
     Pamiątką tegorocznej renowacji stał się dla wielu obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa oddający najważniejszą myśl wielkopostnej odnowy i naszego życia.

POLECAMY: Miasto i Gmina Stary Sącz  |  Szkoła Podstawowa w Gołkowicach  |  Diecezja Tarnowska
 Rodzina Szkół im. Jana Pawła II  |  OSP Gołkowice Górne  |  Gimnazjum w Gołkowicach
Parafia Świętego Antoniego Padewskiego, 33-388 Gołkowice Górne 41, tel. 018 446 36 76