Parafia
Aktualności
Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego, relikwii Św. Faustyny i Bł. Jana Pawła II w parafii Gołkowice
Skrzynka intencji
Historia
Patron
Odpust parafialny
Duszpasterze
Rada Parafialna
Caritas
Msze święte
Ministranci
Dziewczęca Służba Maryjna
Wmurowanie kamienia węgielnego
Galeria
Biuletyn parafialny
Siostry Karmelitanki
Przedszkole Sióstr Karmelitanek
Parafialna Grupa Teatralna
Wizytacja kanoniczna
Misje parafialne
Festyn parafialny
Boże Ciało
Niedziela Palmowa
Grób Pański
Szopki
Jubileusz
Kapliczki
Kronika Wydarzeń Parafialnych
Dzień Seniora
Święto Niepodległości
Festyn parafialny


29 czerwca 2014 - IX FESTYN PARAFIALNY GOŁKOWICE 20147 lipca 2013 - VIII FESTYN RODZINNY W PARAFII PW. ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO GOŁKOWICE 2013

      7 lipca 2013 roku w parafii Gołkowice, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Starym Sączu i Burmistrza Jacka Lelka odbył się ósmy już festyn rodzinny. Dochód z festynu został kolejny raz przeznaczony na budowę nowego kościoła w Gołkowicach. Sprzyjająca pogoda oraz liczne nagrody zachęciły do udziału w festynie wielu parafian oraz mieszańców sąsiednich miejscowości. Organizatorzy, jak co roku zapewnili dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych.8 lipca 2012 - VII FESTYN PARAFIALNY GOŁKOWICE 2012

      Tradycją festynów w Gołkowicach stały się już występy młodzieżowych wokalistów i zespołów tanecznych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Mogliśmy posłuchać brzmienia zespołu wokalno – instrumentalnego „Magnifikat” oraz rockowego „Wide Side”. Dzieci z Gabonia i Gołkowic wykonały taniec nowoczesny, a duże zainteresowanie uczestników festynu wzbudził także pokaz akcji ratowniczej strażaków OSP Gołkowice Górne.
      Najwięcej widzów zgromadził występ satyryka, kabareciarza, twórcy kabaretu „Pod Egidą” Pana Jana Pietrzaka z zespołem. Po występie można było nabyć książkę autorstwa Jana Pietrzaka oraz płyty z jego piosenkami, podpisane przez artystę.
      Już po raz kolejny wieczór zakończył pokaz ogni sztucznych.10 lipca 2011 - VI FESTYN PARAFIALNY GOŁKOWICE 2011

      Zorganizowany przy współudziale Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari

      Zdecydowanie największą atrakcją VI Festynu Parafialnego w Gołkowicach był występ trzyosobowego, żeńskiego kabaretu „Moherowe berety”. Panie bawiły skeczami i piosenkami zbierając gromkie brawa widzów. Wśród występujących nie zabrakło rodzimych talentów z Dziecięcej Scholi Parafialnej oraz dzieci z Przedszkola Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Czas umilały występy zespołów tanecznych i wokalnych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, a także pokaz Grupy artystycznej Tamburmajorek ze Starego Sącza. Największe emocje wzbudziła aukcja różnego rodzaju fantów a zwłaszcza losowanie cegiełek, na które można było wygrać samochód Fiat Marea. Wieczór zakończył pokaz ogni sztucznych i tradycyjna już zabawa taneczna.27 czerwca 2010 - V FESTYN PARAFIALNY GOŁKOWICE 2010

      V Festyn Parafialny prowadzony już tradycyjnie przez Panią Małgorzatę Niemiec i Pana Jana Gomółkę uatrakcyjniały występy rodzimych talentów tzn. uczniów Szkoły Podstawowej z Gołkowic, Szkoły Podstawowej ze Skrudziny, Młodzieżowej Grupy Apostolskiej, dzieci z Przedszkola Sióstr Karmelitanek, ale także zespołu MOSZCZENICZANIE ze Szkoły Podstawowej z Moszczenicy i „Podegrodzkich Chłopców”. Obecni mieli możliwość uczestniczyć w konkursie o naszej parafii, konkursie organizowanym przez Policję oraz konkursie dla narzeczonych. Emocji dostarczała aukcja zgromadzonych fantów oraz losowanie cegiełek. Dochód z festynu przeznaczony został na budowę nowego kościoła w Gołkowicach.5 lipca 2009 - IV FESTYN PARAFIALNY GOŁKOWICE 2009

      Po wstępnym falstarcie spowodowanym niesprzyjającą aurą, z dwutygodniowym "poślizgiem" odbył się w naszej parafii kolejny festyn parafialny. Mimo zmian w programie festynu liczni uczestnicy bawili się bardzo dobrze. Ciekawym punktem festynu był występ renomowanej Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryty z Łącka pod dyrekcją Majora Doktora Stanisława Strączka. Wesołej zabawie sprzyjał udział w konkursie wiedzy o Parafii św. Antoniego w Gołkowicach, w którym pół-żartem pół-serio swoimi wiadomościami mogli wykazać się goście festynu. Wzruszenie budziły występy taneczne dzieci z Przedszkola Sióstr Karmelitanek z Gołkowic oraz przedstawienie Muzycznego Teatrzyku Integracyjnego ze Starego Sącza - "Akademia naszych marzeń". Wszystko to , jak również występy dziecięcych i młodzieżowych wykonawców z Nowego Sącza i Olszany z ogromną swadą i humorem tradycyjnie zapowiadali Pani Małgorzata Niemiec i Pan Jan Gomółka.
     Jednym z najistotniejszych punktów festynowego spotkania była aukcja, której głównymi przedmiotami stały się obrazy, ale znalazły się także zwierzęta, bibeloty itp. W wyniku licytacji najwyższą wartość 700 zł osiągnęła rzeźba przedstawiająca anioła, ofiarowana przez Ks. Proboszcza. Dużą popularnością w trakcie licytacji cieszył się także szczeniak - owczarek niemiecki (ofiarowany przez Państwa Wandę i Mariana Dąbrowskich), za którego nabywca zapłacił 600 zł oraz kogut wyhodowany przez Panią Zofię Krupa, który osiągnął wartość 400 zł. Znaczące kwoty wpłynęły na konto budowy kościoła także za niektóre obrazy, zwłaszcza o tematyce religijnej wykonane przez Panią Jadwigę Gomółka (które osiągnęły ceny: 450 zł, 400 zł i 320 zł). Obraz Pani Agaty Kuś - "Pejzaż górski" przyniósł kwotę 400 zł, praca plastyczna Justynki Klag - "Mój nowy kościół" 160 zł. Św. Antoniego na szkle nabywcy wycenili na 60 zł. Dużym zainteresowaniem cieszył się również statek wykonany z zapałek przez Pana Józefa Kotasa, którego wartość wyceniono na 200 zł.
     IV Festyn Parafialny przeszedł do historii pozostawiając po sobie wiele miłych wrażeń oraz sporą kwotę pieniędzy, która w znaczący sposób zasili konto budowy nowej świątyni parafialnej.

III Festyn Parafialny 22 czerwca 2008

     Festyny parafialne stały się już w Gołkowicach tradycją. Tegoroczny III festyn, który zgodnie ze zwyczajem odbył się w pierwszą wakacyjną niedzielę zgromadził najliczniejszą do tej pory rzeszę uczestników. Widzom zaprezentowało się wiele grup tanecznych, zespołów muzycznych, grup sportowych z okolicznych miejscowości, a także ze szkół naszej parafii. Wzruszenie oglądających wzbudziły zwłaszcza popisy najmłodszych - przedszkolaków. Atrakcją były pokazy AIKIDO, występy Kapeli "Ciupaga" z Łącka i Orkiestry Dętej z Siedlisk. Sprzedawane były losy loterii fantowej, specjalnie przygotowane cegiełki, a przeprowadzono także aukcję. Dochód z tych przedsięwzięć przeznaczony został, jak co roku, na budowę kościoła.
     Festyn był bogaty w różnorodne przeżycia, a w jego organizację zaangażowało się wielu wspaniałych ludzi. Spotkaniom i wspólnej zabawie sprzyjała piękna, słoneczna, upalna pogoda. Nie odbyłby się on bez licznej grupy organizatorów, sponsorów i ofiarodawców. Wszyscy uczestnicy festynu swoją obecnością wsparli wielkie dzieło budowy nowego kościoła w Gołkowicach.II Festyn Parafialny 24 czerwca 2007

     Już drugi raz mieszkańcy Parafii Gołkowice mieli możliwość spędzać miło i pożytecznie czas na festynie parafialnym. Jak w ubiegłym roku organizatorom przyświecał wielce zbożny cel - zbiórka funduszy na budowę nowego kościoła w Gołkowicach.
     Niedzielne popołudnie zebranym na festynie umilały atrakcyjne zespoły z pobliskich miejscowości: Orkiestra dęta OSP z Siedlisk, dziecięce zespoły regionalne Mali orzowski ie i Małe Podegrodzie, zespól regionalny Skalnik z Kamionki reprezentujący region Lachów Sądeckich (do którego należą także Gołkowice), kapela rodzinna Boguckich z Łącka.
     Podczas zabawy nie zabrakło dźwięków muzyki nowoczesnej. Ten styl reprezentowały: chłopięcy zespół tańca nowoczesnego "B-Boys Breakers" oraz dziewczęca grupa taneczna z MOK w Nowym Sączu kierowane przez Panią Irenę Górowską, oraz uczące się pod jej kierunkiem śpiewu Renata Szewczyk ze Skrudziny i Natalia Górowska członkinie zespołu wokalnego "The Girls" z Nowego Sącza.
     Szczególne rozczulenie zebranych rodziców i dziadków wzbudził występ dzieci z Przedszkola Sióstr Karmelitanek w Gołkowicach, które po raz pierwszy miały możliwość zaprezentować się tak licznej widowni.
     W zgodzie z religijnym charakterem imprezy pozostawały koncerty dziecięcej scholi oraz zespołu Gods Finger ze Starego Sącza.
     Spędzany na wspólnej zabawie czas uatrakcyjniały zabawne konkurencje rodzinne, loteria z losowaniem ciekawych nagród oraz aukcja konia, obrazów i przedmiotów sztuki użytkowej.
     Biorący udział w festynie mogli także posilić się smaczną przekąską, a wieczorem zatańczyć przy dźwiękach dobrej muzyki tanecznej.
     II festyn parafialny w Gołkowicach dostarczył uczestnikom wielu przeżyć, a jednocześnie pokazał, jak wielką siłą jest wspólne działanie dla dobra lokalnej społeczności, gdy wszystkim przyświeca jeden, tak znaczący cel, jakim jest budowa świątyni.


I Festyn Parafialny 25 CZERWCA 2006

     Wielkim wspólnym wysiłkiem wielu ludzi, którym droga jest idea budowy nowego kościoła w Gołkowicach oraz integracji społeczności naszej parafii, w pierwszą wakacyjną niedzielę 25 czerwca 2006 r. udało się przeprowadzić imprezę jaką był I Festyn Parafialny połączony z pozyskiwaniem funduszy na szczytny cel. Imprezę swoim patronatem otoczyli Starosta Nowosądecki Jan Golonka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Stary Sącz Marian Cycoń. Inicjatorem festynu, który odbył się na boisku sportowym, był ks. Proboszcz Kazimierz Koszyk a przy organizacji współdziałały: Firma "Raj" Andrzeja Stawiarskiego, Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Parafialny oddział Caritas.

     Imprezie przyświecały tak ważne cele jak:
  • integracja wspólnoty parafialnej,
  • poznawanie kultury i tradycji własnej oraz innych narodów,
  • propagowanie dobrej zabawy
  • gromadzenie funduszy na budowę nowego kościoła.
     Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji sportowych i kulturalnych.

     Wielkie otwarcie stanowił mecz piłki nożnej rozegrany o godz. 14.00 pomiędzy członkami Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej a Ochotniczą Strażą Pożarną. Zawodnikom obu drużyn nie przeszkadzał czerwcowy upał ani kontuzje. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla członków organizacji kościelnych. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia piłkarski Marian Kuczaj - Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu.

     Program artystyczny wypełniony był wieloma atrakcjami - do udziału zaproszono nie tylko miejscowych artystów lecz również zespoły zagraniczne. Dzięki pomocy Pana Burmistrza wystąpił węgierski zespół folklorystyczny z Dunakeszi. Szczególne zainteresowanie wzbudził taniec dziewcząt z butelkami wina - wymagający wielkich umiejętności. Folklor słowacki zaprezentowali uczniowie z Jarabiny - wieloletniego partnera szkoły w Skrudzinie. Licznych widzów zgromadziły występy sądeckich grup artystycznych - "Lachów" oraz dziecięcego zespołu "Promyczki", a także budzący podziw akrobatycznymi umiejętnościami zespół breake - dance z Młodzieżowego Domu Kultury. Ogromnym zainteresowaniem - zwłaszcza rodzin - cieszyły się występy najmłodszych artystów z naszej parafii. Uczniowie Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II zaprezentowali taniec narodowy "Polonez" oraz taniec nowoczesny. Równie interesujące były występy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Skrudzinie.

     Na gości imprezy czekało jeszcze wiele innych atrakcji i niespodzianek: plac zabaw dla dzieci, przejażdżka konna, obficie zaopatrzony bufet, stoiska reklamowe różnych firm oraz wieczorna zabawa taneczna. Licznymi nagrodami przyciągała loteria fantowa. Kupony z rozprowadzanych podczas festynu cegiełek na budowę kościoła brały udział w losowaniu cennych nagród, jak np. komputer, rower, komoda. Największą niespodzianką była niewątpliwie aukcja dzieł sztuki miejscowych artystów.

     Należy mieć nadzieję, że taka impreza - ciesząca się wielkim zainteresowaniem mieszkańców oraz przybyłych gości stanie się w parafii tradycją.

POLECAMY: Miasto i Gmina Stary Sącz  |  Szkoła Podstawowa w Gołkowicach  |  Diecezja Tarnowska
 Rodzina Szkół im. Jana Pawła II  |  OSP Gołkowice Górne  |  Gimnazjum w Gołkowicach
Parafia Świętego Antoniego Padewskiego, 33-388 Gołkowice Górne 41, tel. 018 446 36 76