Parafia
Aktualności
Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego, relikwii Św. Faustyny i Bł. Jana Pawła II w parafii Gołkowice
Skrzynka intencji
Historia
Patron
Odpust parafialny
Duszpasterze
Rada Parafialna
Caritas
Msze święte
Ministranci
Dziewczęca Służba Maryjna
Wmurowanie kamienia węgielnego
Galeria
Biuletyn parafialny
Siostry Karmelitanki
Przedszkole Sióstr Karmelitanek
Parafialna Grupa Teatralna
Wizytacja kanoniczna
Misje parafialne
Festyn parafialny
Boże Ciało
Niedziela Palmowa
Grób Pański
Szopki
Jubileusz
Kapliczki
Kronika Wydarzeń Parafialnych
Dzień Seniora
Święto Niepodległości
Kolędnicy Misyjni

Samu bana ke kuha
„Aby dzieci mogły usłyszeć”
KOLĘDNICY MISYJNI 2013

26 grudnia 2013 Św. Szczepana – rozesłanie kolędników misyjnych

Kościół w Gołkowicach


Kaplica w Skrudzinie


6 stycznia 2014 Trzech Króli – Misyjny Dzień Dzieci - podsumowanie kolędy misyjnej

Kościół w Gołkowicach


Kaplica w Skrudzinie


E KANGBI MABE TI E
Dzielmy się wiarą
KOLĘDNICY MISYJNI 2012

26 grudnia 2012 Św. Szczepana – rozesłanie kolędników misyjnych

Kościół w Gołkowicach


Kaplica w Skrudzinie


6 stycznia 2013 Trzech Króli – Misyjny Dzień Dzieci - podsumowanie kolędy misyjnej

Kościół w Gołkowicach


Kaplica w Skrudzinie


KOLĘDNICY MISYJNI 2011

26 grudnia 2011 - Kolęda misyjna

NSTAU NZAMBI, NSATU KUZABA
Dzieci głodne Boga i wiedzy

Kolędnicy misyjni - Gołkowice

Kolędnicy misyjni - Skrudzina


6 stycznia 2012 Trzech Króli – Misyjny Dzień Dzieci - podsumowanie kolędy misyjnej

Kościół w Gołkowicach


Kaplica w Skrudzinie


AMOLENGE MINGI A SO MINGI
Wiele dzieci na świecie bardzo cierpi
KOLĘDNICY MISYJNI 2010

26 grudnia 2010 Św. Szczepana – rozesłanie kolędników misyjnych

Kościół w Gołkowicach


Kaplica w Skrudzinie


6 stycznia 2011 Trzech Króli – podsumowanie kolędy misyjnej

ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY DZIECI


      W uroczystość Objawienia Pańskiego 6. stycznia (lub w najbliższą tej dacie niedzielę) Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci obchodzi swoje patronalne święto.
      Światowy Dzień Misyjny Dzieci ustanowił w 1950 r. papież Pius XII. W Polsce po raz pierwszy dzieci świętowały ten dzień 8 stycznia 1984 r. Z tej okazji Ojciec Święty każdego roku spotyka się z dziećmi PDMD, aby złożyć im osobiście swoje życzenia i podziękować za to, co czynią.
      Tego dnia dzieci na całym świecie łączą się razem w modlitwie. Nie oczekują na prezenty, ale same starają się coś ofiarować swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Przede wszystkim jest to modlitwa. Dzieci przygotowują liturgię Mszy św. Przebierają się w stroje symbolizujące 5 kontynentów, na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata.
      W Polsce tego dnia do Dzieła przystępują nowi członkowie, spotykają się kolędnicy misyjni na uroczystym podsumowaniu oraz przedstawiają jasełka. W niektórych diecezjach przy tej okazji odbywa się diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych. Na tej uroczystości obecny jest ksiądz biskup, organizowane są konkursy na najpiękniejsze stroje kolędniczy, gwiazdę lub skarbonkę. W innych krajach europejskich, a także w Afryce, dzieci przebierają się za trzech króli i odwiedzają domy sąsiadów głosząc im Dobrą Nowinę i zapraszając do udziału w Dziele. W Ziemi Świętej organizują misyjny bal karnawałowy. Każde z tych wydarzeń podkreśla więź z Ojcem Świętym oraz solidarność pomiędzy wszystkimi dziećmi świata.
www.misje.pl


Kościół w Gołkowicach


Kaplica w Skrudzinie


KOLĘDNICY MISYJNI 2009

26 grudnia 2009 - Kolęda misyjna

E bata akete-ni kwe
Troszczymy się o życie wszystkich dzieci

Kolędnicy misyjni - Gołkowice

Kolędnicy misyjni - Skrudzina

KOLĘDNICY MISYJNI 2008

26 grudnia 2008 - Kolęda misyjna

SARA MBI
GA ZO

Pomóżcie mi stać się człowiekiem.

     W piątym już kolędowaniu misyjnym w naszej parafii wzięło udział 100 młodych kolędników, zrzeszonych w 20 grupach (8 ze Skrudziny i 12 z Gołkowic). Aktywnie zaangażowały się również rodziny dzieci i młodzieży przez pomoc w przygotowaniach do kolędowania . Każda grupa kolędnicza miała swojego opiekuna, z którym wspólnie dzieliła trudy wędrówki.
     Kolędnicy, nawiedzając nasze domy, głosili radość z narodzenia Chrystusa, ale i przedstawiali krótkie scenki nawiązujące do tegorocznych projektów na rzecz których kolędnicy zbierali ofiary. Młodzi misjonarze wcielili się w role: anioła, króla, pastuszka, murzynka i małego latynosa.
     Uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych odbyło się 26 grudnia 2008r. po Mszach: o godzinie 8:00 w Skrudzinie i 10:30 w Gołkowicach. Dzieci zgromadziły się przy Ołtarzu, następnie Ks. Proboszcz odmówił nad nimi specjalną modlitwę rozesłania. Później dzieci zaśpiewały kolędę afrykańską Noël Marie w języku Sango, za wykonanie której zostali nagrodzeni gromkimi brawami od zebranych na Eucharystii.
Podczas Mszy dzieci przyniosły do Ołtarza następujące dary:
- przybory szkolne - będące symbolem uprzywilejowanej sytuacji polskich dzieci. Nawiązują one tez do tegorocznych projektów związanych z edukacją.
- pamiątki, jakie kolędnicy misyjni zostawili w każdym domu - to dar i dowód wdzięczności dzieci z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Ekwadoru, Brazylii, Peru i Papui-Nowej Gwinei, którym w tym roku pomagają misyjni kolędnicy.
- ziarno - symbol nowego życia.
     Dzięki hojności parafian mamy olbrzymi wkład w dzieło Misyjnych Kolędników. Wkład materialny, ale przede wszystkim wkład duchowy. Dziękujemy również wszystkim parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie Kolędników Misyjnych. Wspaniała postawa gospodarzy, dodawała dzieciom zapału na dalsze kolędowanie.

Mariusz Łomnicki

     10 stycznia 2009 r. kolędnicy misyjni naszej parafii wzięli udział w uroczystym spotkaniu z biskupem Wiktorem Skworcem w parafii pw bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie. Wraz z rzeszą przeszło 2850 dzieci, przebranych za królów, pastuszków, anioły, dzieci afrykańskie i latynoamerykańskie uczestniczyli oni w Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem Pasterza diecezji. Następnie wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze stroje kolędnicze. Reprezentująca parafię w tym konkursie grupa ze Skrudziny zajęła w nim II miejsce.
     W konkursie fotograficznym Kolędnicy Misyjni 2008, w którym nie przyznano I miejsca, nasza parafia zajęła III miejsce.

Kolędnicy misyjni - Gołkowice

Kolędnicy misyjni - Skrudzina

Esengo Mpo Na bana czyli kolędnicy misyjni 2007

     W czwartym kolędowaniu misyjnym w naszej parafii wzięło udział około 100 dzieci zrzeszonych w 19 grup kolędniczych. 11 grup z Gołkowic i 8 ze Skrudziny. Oprócz dzieci w Kolędę Misyjną zaangażowani byli dorośli ludzie - rodzice, bracia czy siostry kolędników - którzy pomagali w przygotowaniach i byli opiekunami dzieci w czasie kolędowania.
     Dzieci nawiedzając nasze domy głosiły radość z narodzenia naszego Pana, ale i przedstawiały krótkie scenki nawiązujące do tegorocznych projektów na rzecz których kolędnicy zbierali pieniądze. Mali misjonarze wcielili się w rolę: Maryi i Józefa, murzynka i Latynosa, oraz dziecka z PDMD.
     Uroczyste rozesłanie grup kolędniczych odbyło się 26 grudnia po Maszy św. o godzinie 10:30. Ksiądz proboszcz poprosił kolędników, aby zbliżyli się do Ołtarza i odmówił nad nimi specjalną modlitwę rozesłania.

     Podczas Maszy dzieci przyniosły do Ołtarza następujące dary:
  • Dzbanek z brudną wodą z rzeki i butelka wody mineralnej. To kontrast, który jest rzeczywistością dotykającą dzieci wielu krajów świata, w tym również Brazylii. Niech świadomość, że inni umierają z powodu braku zdatnej wody do picia zmobilizuje nas do wdzięczności i poszanowania każdej kropli czystej wody.
  • Pamiątki, jakie kolędnicy misyjni zostawiawili w każdym domu. To dar i dowód wdzięczności dzieci, którym w tym roku pomagają misyjni kolędnicy. Niech radość i błogosławieństwo Boże, którego są symbolem, dotknie każdą rodzinę, która otworzy drzwi i serca dla dzieci.
  • Mapa, na której zaznaczone są kraje, z których to dzieciom pomogą w tym roku misyjni kolędnicy. Prosimy Cię, Panie Jezu, niech nasza ofiara przyczyni się do ich szczęśliwszego dzieciństwa i poznania Twojej wielkiej miłości.
  • Chleb i wino. Niech przemienione w Ciało i Krew Chrystusa, otwierają wszystkich przystępujących do stołu Eucharystycznego, na potrzebę poznania Bożej miłości przez wszystkie ludy i narody.
     Dzięki hojności parafian kolędnicy zebrali kwotę, której nasza parafia nie może się wstydzić na tle diecezji. Dziękujemy również wszystkim parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie Kolędników Misyjnych. Państwa wspaniała postawa, dodawała dzieciom zapału na dalsze kolędowanie.
     Po zakończeniu kolędowania zorganizowano dwa konkursy: na najładniejszy strój i konkurs fotograficzny. Zwycięscy tych konkursów reprezentowali naszą Parafię na jubileuszowym Zjeździe Kolędników Misyjnych w Tarnowie 12.01.2008r.
     Organizatorzy Kolędników misyjnych w Gołkowicach: Agata Kurzeja, Karolina Słowik i Mariusz Łomnicki



KOLĘDNICY MISYJNI 2006

     W trzecim kolędowaniu misyjnym w naszej parafii wzięło udział 75 dzieci zrzeszonych w 15 grupach kolędniczych - 10 grup z Gołkowic i 5 ze Skrudziny. Oprócz dzieci w Kolędę Misyjną zaangażowani byli dorośli - rodzice, bracia czy siostry kolędników, którzy pomagali w przygotowaniach i byli opiekunami dzieci w czasie kolędowania.

     Dzieci odwiedzając nasze domy głosiły radość z narodzenia naszego Pana przedstawiając krótkie scenki nawiązujące do tegorocznych projektów, na rzecz których kolędnicy zbierali pieniądze. Mali misjonarze wcielili się w role: aniołków, murzynków, latynosów, pastuszków i królów.

     Uroczyste rozesłanie grup kolędniczych odbyło się 26 grudnia po Maszy św. o godzinie 1200, w której aktywnie wzięły udział wszystkie grupy. Podczas Mszy Św. dzieci przyniosły do Ołtarza dary. Były to:
  • Cegła - symbol budowanych kaplic i domów nadziei.
  • Szopki, które Kolędnicy zostawili w naszych domach - dar i dowód wdzięczności dzieci Kamerunu, Peru, Brazylii, Republiki Środkowoafrykańskiej, Konga i Białorusi, dla których w tym roku przeznaczona była pomoc kolędników misyjnych.
  • Tabliczka i kreda - całe, ubogie wyposażenie szkolne milionów dzieci na świecie.
     Na zakończenie Mszy Św. Ksiądz Proboszcz poprosił dzieci biorące udział w kolędzie, aby zbliżyły się do Ołtarza i odmówił nad nimi specjalną modlitwę rozesłania. Wszyscy kolędnicy za swoje zaangażowanie i piękne stroje zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez wiernych zebranych na Eucharystii.

     Zebrane przez kolędników pieniądze staną się naszym wkładem w wielkie dzieło misyjne - w imieniu dzieci z wymienionych wyżej krajów misyjnych SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Podziękowania należą się również wszystkim parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie Kolędników Misyjnych. Państwa wspaniała postawa, dodawała dzieciom zapału na dalsze kolędowanie.

     W sobotę 13 stycznia 2007 roku przedstawiciele grup kolędniczych wzięli udział w Ogólnodiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych w Tarnowie, gdzie w parafii Błogosławionej Karoliny Kózka odbyła się Msza Św. którą odprawił Ks. Biskup Wiktor Skworc
     Mariusz Łomnicki





KOLĘDNICY MISYJNI 2005

OTWIERAJĄC DRZWI DOMU ZAPEWNIASZ WODĘ DO PICIA DZIECIOM,
czyli o KOLĘDNIKACH MISYJNYCH


„Żadna wspólnota chrześcijańska nie spełni wiernie swego powołania, jeśli nie będzie mieć ducha misyjnego”
Jan Paweł II

     Słowo misje pochodzi z języka łacińskiego „missio” i oznacza posłanie: wynika z Serca Trójcy Św., z posłania Syna i Ducha Św. Zaangażowanie chrześcijanina w dzieło misyjne Kościoła nie może być czymś dodatkowym. To jest obowiązek i przywilej, wynikający z sakramentu chrztu św. Wszyscy zatem powinni być tym zainteresowani. Ten dar otrzymaliśmy i powinniśmy się nim dzielić. „Podstawową rzeczą, jaką można dać człowiekowi – to ewangelizacja” (Jan Paweł II)

     Działalność misyjna jest głównym zadaniem Kościoła; ponieważ tu chodzi o dusze – o zbawienie ludzi. Wyobraźmy sobie, że nie znamy Chrystusa; nie weszliśmy do Kościoła przez chrzest, nie uczestniczyliśmy w sakramentach i katechizacji. Jesteśmy pozbawieni tego całego bogactwa. A przecież na terenach misyjnych jest wiele osób, które tego nie doświadczyły. „Nie możemy być spokojni, gdy tylu ludzi nie zna Chrystusa” (Jan Paweł II)

     Nie tylko na dorosłych, ale również na dzieciach spoczywa obowiązek misyjnej działalności. Wychodzi temu naprzeciw Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, którego celem jest: „Podarować Dzieciom Miłość Dzieci”.

     Potrzebę troski o dziecko Kościół zauważył w XIX wieku:
1843 r. - we Francji bp Karol de Forbin-Janson zakłada Stowarzyszenie Świętego Dziecięctwa Misyjnego.
1857 r. – Dzieło Misyjne pojawia się w Polsce. Pierwsza ofiara pieniężna z Polski pod zaborami wpływa z Krakowa od dzieci skupionych przy siostrach Szarytkach.
1922 r. – papież Pius XI przyjmuje Stowarzyszenie za swoje i poleca rozwijać w całym Kościele.
1949 r. – rząd w Polsce zawiesza działalność wszystkich stowarzyszeń kościelnych.
1989 r. – Papieskie Dzieła Misyjne otrzymują osobowość prawną.
1993 r. – Kolędnicy misyjni zaczynają działalność w Polsce.

     PDMD uczy powszechności Kościoła. Działa także w: Afryce, w Ekwadorze, Peru, we Francji, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Słowacji.

A oto kilka danych z Polski:
     W r. 2004 w diecezji tarnowskiej: na 448 parafii – 312 wzięło udział w kolędzie misyjnej, skupiającej 12 543 uczestników, w tym 100 dzieci z naszej parafii (75 z Gołkowic i 25 ze Skrudziny)! Chodzi o to, aby dzieci włączać w systematyczną pracę o charakterze misyjnym i nauczyć odczytania swojego miejsca w Kościele.

     Aby Papieskie Dzieło Misyjne mogło zaistnieć w rzeczywistości, powinno spełniać 3 warunki, które ustanowione zostały już w 1843 r. przez jego założyciela bp Karola de Forbin-Janson:
1.Modlitwa za dzieci z krajów misyjnych: np. intencja dodana do pacierza wieczornego.
2.Dobre uczynki za dzieci z krajów misyjnych:
3.Wyrzeczenia - ofiara materialna: 1 raz na tydzień, np. o równowartości 1 cukierka, ale taka, która wynika z serca – osobista rezygnacja dziecka. Daje kto chce.

     Istnieje w dzieciach chęć podzielenia się. Sprawa pieniędzy przeznaczonych na misje to nie jest sprawą zmieniania świata, ale sprawą kształtowania serc dzieci. Uczy dzieci szczerości i uczciwości, aby pełniej żyć we wspólnocie Kościoła.

     Adwent jest czasem przygotowania do akcji kolędników misyjnych i przeżywania tego okresu liturgicznego w atmosferze misyjnej - przez modlitwę i dobre uczynki w intencjach misji. W naszej parafii zostało zorganizowane ognisko misyjne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które zakłada 4 spotkania w miesiącu:
- formacyjne;
- liturgiczne (I. piątek m-ca, godz. 16.30);
- przygotowujące kolędników misyjnych;
- rekreacyjne.

Spotkania odbywają się:
- w Skrudzinie – w soboty o godz. 10 w szkole,
- w Gołkowicach – w poniedziałki i czwartki o godz. 15 na plebani.

     Kolędnicy misyjni- to akcja, która nie jest zorientowana tylko na zbieranie pieniędzy. ”Działalność misyjna ma przede wszystkim cel wewnętrzny”: angażując się w misję - zbliżamy się do Chrystusa. Dzięki zebranym środkom finansowym można wiele zrobić dla potrzebujących dzieci na całym świecie.

     Cele, jakie sobie stawia akcja to:
1.Radość i błogosławieństwo Bożego Narodzenia, jakie dzieci niosą ze sobą do wszystkich rodzin parafii. Zewnętrznym wyrazem tej radości są wypowiadane życzenia i umieszczony napis na drzwiach domów: C+M+B /”Chrystus mansionem benedicat = Niech Chrystus błogosławi temu domowi”/.
2.Wymiar misyjny.
Dzieci stają się świadkami Chrystusa - stają się misjonarzami! Dzielą się Dobrą Nowiną w imieniu Kościoła. Wymiar misyjny wyrażony jest też w postaciach, które symbolizują: Świętej Rodziny, Króla, Murzynka. Dzieci idą z radością Narodzenia Bożego, wiedząc, że tej radości nie przeżywają wszyscy na świecie.
3.Ewangelizacja samych kolędników.
Dzieci dają siebie innym: poświęcają swój czas, niekiedy zdrowie, ponoszą trud docierania do najdalszych zakątków parafii; nie zbierają pieniędzy dla siebie lecz dla innych.
4.Uniwersalność akcji.
Misje mają przede wszystkim cel wewnętrzny, ale również ściśle z nim związany zewnętrzny: ofiary materialne bowiem wspierają biedne i chore dzieci na całym świecie. Staramy się objąć akcją całą parafię.
5.Wymiar kulturowy.
Kolędowanie nawiązuje do starych , polskich zwyczajów religijno-ludowych, a ich kultywowanie jest jednym ze źródeł utrzymywania polskiej kultury i tradycji.
Dzieci uczą się kolęd, śpiewają je, wcielają się w role i odgrywają scenki, wygłaszając kwestie także w regionalnej gwarze, chodzą od domu do domu jak ich dziadowie i pradziadowie, siejąc radość i wesele.

     Organizacja akcji w okresie Bożego Narodzenia 2005:
1. 26.12.2005 r. odbędzie się Msza Święta z udziałem przebranych w stroje i z gwiazdami kolędniczymi dzieci i ich rodzin. Potem nastąpi uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych.
2. Kolędnicy misyjni będą odwiedzać nasze domy w pięcioosobowych grupach z jednym opiekunem dorosłym. Przedstawią krótkie scenki oraz zostawią symboliczną ”kropelkę życia”.
3. Po zakończeniu kolędowania dla wszystkich grup zorganizowane będą dwa konkursy: na najładniejszy strój kolędniczy oraz konkurs fotograficzny.
4. Wszystkie ofiary materialne PDMD przekaże Ojcu Świętemu na wspólny fundusz przeznaczony na różne tzw. projekty. To dzieło jest zastrzeżone.

     Największym zrealizowanym dotąd projektem jest szpital w Bagandou w Republice Konga, który kosztował ponad 150 tysięcy euro.

     W diecezji tarnowskiej w ubiegłym roku kolędnicy misyjni zebrali 587 455,46 zł./w tym parafia Gołkowice 4 320 zł/.Ofiary zostały przeznaczone na projekty w Kongo, Boliwii, Brazylii, Białorusi.

     Na ten rok przewidziany jest projekt pod hasłem:
” NZARA TI NGU / z jęz. sango/ = woda, pragnienie wody” dla Republiki Środkowej Afryki /oraz Indonezji/.

     Ma on na celu zapewnienie pitnej wody mieszkańcom wiosek, a szczególnie małym dzieciom.Statystyki alarmują, że z powodu braku pitnej wody w Afryce i z powodu picia wody niezdatnej do spożycia umiera codziennie 9 300 osób, w tym 6000 dzieci !.

     Ponad 60% wiosek nie ma studni. Ponieważ woda znajduje się na głębokości 100 metrów pod ziemią, trzeba budować studnie głębinowe. Dlatego papieskie projekty w tej części świata mają na celu budowę studni głębinowych, co wymagać będzie dużych nakładów finansowych.

     Wsparcia potrzebują też inne projekty rozpoczęte w minionych latach.

     Nasz nieodżałowany Papież Jan Paweł II w Orędziu 2004 mówił:
„Papieskie Dzieła Misyjne są mi bardzo drogie”.
Niech i nam takie się staną.
s. Marzena


Spotkania kolędników misyjnych

      Kolędnicy Misyjni naszej parafii, którzy w czasie Bożego Narodzenia 2005 pomagali dzieciom z Republiki Środkowoafrykańskiej i Indonezji wzięli udział w VIII Diecezjalnym Spotkaniu grup kolędniczych w Dąbrowie Tarnowskiej 7.01.2006. Spotkali się tam z Księdzem Biskupem Wiktorem Skworcem oraz innymi dziećmi, które tak jak oni wykorzystali swój wolny czas i pomysłowość, by pomóc swoim kolegom, umierającym z pragnienia i głodu w krajach misyjnych.

KOLĘDNICY MISYJNI 2004

     W tym roku po raz pierwszy w naszej Parafii zjawili się kolędnicy misyjni. 2 stycznia 2005r. o godz. 13.00 wyruszyło 11 grup kolędniczych niosąc ze sobą błogosławieństwo dla naszych rodzin. Przyszli do naszych domów z kolędą i krótkimi jasełkami. Po przedstawieniu jasełek misyjnych i modlitwie wręczyli nam papierowego aniołka, pamiątkę i symbol misji. Zebrane ofiary zostały przekazane dla dzieci z Republiki Kongo, żyjących w slumsach dzieci z Brazylii i potrzebujących pomocy, opuszczonych dzieci z Boliwii, Haiti i Białorusi.



POLECAMY: Miasto i Gmina Stary Sącz  |  Szkoła Podstawowa w Gołkowicach  |  Diecezja Tarnowska
 Rodzina Szkół im. Jana Pawła II  |  OSP Gołkowice Górne  |  Gimnazjum w Gołkowicach
Parafia Świętego Antoniego Padewskiego, 33-388 Gołkowice Górne 41, tel. 018 446 36 76