Strona główna
Kronika - Rok 2014
Kronika - Rok 2013
Kronika - Rok 2012
Kronika - Rok 2011
Kronika - Rok 2010
Kronika - Rok 2009
Kronika - Rok 2008
Kronika - Rok 2007
Kronika - Rok 2006
Kronika - Rok 2005
Kronika - Rok 2004
Kronika - rok 2004
 
 
Betlejemskie światło pokoju

W Wigilię po Roratach z Kościoła zabraliśmy do naszych rodzin betlejemskie światło pokoju. Płonęło ono w naszych domach podczas wieczerzy wigilijnej. Niech płomień tego światła da naszym rodzinom: pokój, zgodę i radość.

Specjalna delegacja przywiozła Betlejemskie Światło Pokoju do Austrii. Od prawie 20 lat wybrane dziecko z Górnej Austrii rokrocznie zapala płomień od lampki w betlejemskiej grocie, który następnie wędruje z Wiednia do ponad 30 krajów europejskich, również do Polski. Inicjatywa Betlejemskiego Światła Pokoju ma przypominać słowa, jakimi Aniołowie oznajmili pasterzom narodziny Jezusa:
     „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”.


Nadzwyczajni szafarze Eucharystii

Na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza każda parafia miała obowiązek przedstawić kandydatów do pełnienia tej posługi.
     Od czwartej Niedzieli Adwentu (19.12.2004) w naszej parafii tę posługę będą pełnić panowie: Jan Gomółka i Leszek Stawiarski. Przeszli oni szkolenie, mieli szereg wykładów, otrzymali specjalne upoważnienie Ks. Biskupa. Posługa szafarzy będzie polegać na zanoszeniu Komunii Św. starszym, chorym, którzy nie mogą przyjść do kościoła.


Szkolne święto

18 grudnia 2004 roku w naszym kościele została odprawiona Msza św., którą koncelebrowali Ksiądz Prałat Dziekan Alfred Kurek oraz Ksiądz Proboszcz Kazimierz Koszyk. Po uroczystej Mszy św. Ksiądz Dziekan dokonał poświęcenia nowej części budynku szkolnego, przeznaczonej dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach oraz Gimnazjum w Gołkowicach.


Peregrynacja figury Św. Antoniego

Ważnym dniem w naszej Parafii był wtorek 30 listopada 2004 roku. Od tego dnia rozpoczęło się nawiedzenie naszych domów, rodzin przez figurę Św. Antoniego.
     Celem nawiedzenia jest rozmodlenie parafian, pogłębienie więzi modlitewnej rodzin i całej społeczności, jako rodziny parafialnej oraz przygotowanie do obchodów 80 rocznicy powstania Parafii w Gołkowicach 10 maja 1925r.
     W związku z nawiedzeniem została zakupiona i przygotowana figura Świętego Antoniego mająca w przyszłości służyć jako figura procesyjna. Peregrynację rozpoczęła uroczysta Msza Święta i Nowenna do Świętego Antoniego. Pierwszą rodziną, którą nawiedziła figura Świętego antoniego była Rodzina Pani Stanisławy Duda.
     Figura nawiedzi około 570 domów naszej parafii.

POLECAMY: Miasto i Gmina Stary Sącz  |  Szkoła Podstawowa w Gołkowicach  |  Diecezja Tarnowska
 Rodzina Szkół im. Jana Pawła II  |  OSP Gołkowice Górne  |  Gimnazjum w Gołkowicach
Parafia Świętego Antoniego Padewskiego, 33-388 Gołkowice Górne 41, tel. 018 446 36 76